Zainteresowany?

Dowiedz się więcej

Mistrzostwa Polski juniorów i seniorów w klasie laser radial

Laser Rafał Milczarczyk, 19/09/2016

Kolejna edycja Mistrzostw Polski za nami. Organizatorzy zanotowali rekordową ilość startujących w klasie laser radial (klasa olimpijska kobiet) wynoszącą 90 zawodników i 28 zawodniczek! Chłopcy mieli okazje sprawdzić się ze starszymi kolegami startując wspólnie z seniorami w klasie laser radial, na czele z wielokrotnym Mistrzem Świata i Europy Marcinem Rudawskim. Aż 9 zawodników reprezentowało nasz klub na tejże imprezie. Należy nadmienić, że dla większości z nich była to jedna z pierwszych imprez na większym żaglu w tak mocnej stawce.

Pogoda dopisała i rozegraliśmy komplet 8 wyścigów przy bardzo wymagających warunkach wietrznych z kierunków wschodnich, co w Górkach Zachodnich oznacza długą i wysoką falę. Zawodnicy mieli z pewnością dużo frajdy przy „surfowaniu” z fal na kursach z wiatrem. Ponadto taka pogoda pokazała po raz kolejny, jak ważne jest przygotowanie motoryczne w klasie na której żeglujemy.

Najlepszą lokatę z naszej ekipy zajął Mateusz Skrabaszewski, plasując się tuż za podium w klasyfikacji seniorów. Kacper Stanisławski, po nieudanym pierwszym dniu regat ukończył zawody na 5 miejscu w juniorach, natomiast Mateusz Budzisz wygrał klasyfikasję w srebrnej grupie. Dzielnie walczyły również nasze dziewczyny, dla których ta impreza była na dobre przejściem z mniejszego żagla lasera 4,7 do klasy laser radial. Natalia Bazylko skończyła rywalizację na 10 miejscu, natomiast Natalia Jabłońska uplasowała się na miejscu 12.

Mimo bardzo sprawnie przeprowadzonych regat przez organizatorów, zawodnicy mają za sobą na prawdę ciężkie i wymagające regaty. Wszyscy dzielnie walczyli, każdy na miarę swoich możliwości. Dzieciaki mogą dołożyć kolejną cegiełkę do zdobywanego doświadczenia i liczę, że ta impreza zmotywuje wszystkich do sumiennego przygotowania fizycznego w nadchodzącym okresie zimowym.

Dziękujemy firmie FA Engineered Nutrition za wspracie podczas Mistrzostw Polski!