Zainteresowany?

Dowiedz się więcej

Pierwszy Puchar PZŻ w Krynicy Morskiej za nami

Laser Rafał Milczarczyk, 30/05/2016

Wczoraj zakończyliśmy regaty o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego rozgrywane po raz pierwszy w Krynicy Morskiej. Organizacja zawodów stała na bardzo wysokim poziomie, a nowa marina pozwalała spokojnie pomieścić ponad 400 żeglarzy! Była to druga część tejże imprezy, bowiem w poprzedni weekend ścigali się nasi najbardziej doświadczeni zawodnicy w klasach olimpijskich. Należy przypomnieć, że z dobrymi efektami. Wojciech Zemke zajął 2 miejsce w klasie laser standard, a tuż za podium na 4 miejscu uplasował się Filip Ciszkiewicz.

Wracając jednak do tego co wydarzyło się w miniony weekend, można powiedzieć, że nasi zawodnicy dostali zimny prysznic i zebrali na pewno sporo doświadczenia, które przyda się  przed kolejnymi imprezami:) Warunki były bardzo trudne, co prawda była piękna słoneczna pogoda, ale lokalne wyładowania atmosferyczne utrudniały rozegranie regat organizatorom. Wiatr przez całe zawody był słaby w granicach 6-7 węzłów i do tego bardzo niestabilny. Pomimo to rozegraliśmy 7 z zaplanowanych 8 wyścigów. Najlepiej z naszych zawodników popłynął Kacper Stanisławski, który "otarł się" o podium i zajął 4 miejsce w klasie laser radial. Pozostałe wyniki można znaleźć na stronie http://wyniki.pya.org.pl/PucharPZZ/