Doskonałe wieści z Mistrzostw Polski lasera 4,7!

Laser Rafał Milczarczyk, 22/08/2016

Tegoroczna Olimiada Młodzieży, czyli Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych zakończyła się w niedziele przy obfitych opadach deszczu. Nam to jednak humorów nie popsuło bowiem z Pucka wróciliśmy z 4 medalami!

Cała nasza 11 osobowa ekipa przygotowywała się do tej imprezy na zgrupowaniu kilka dni wcześniej, gdzie bardzo dobrą formę prezentowali wszyscy zawodnicy. Przed regatami wiedzieliśmy, że warunki nie będą łatwe. Pogoda zapowiadała się na bardzo nie stabilną ze słabymi, zmiennymi wiatrami.

W piątek rozegrano jeden wyścig w grupach chłopców oraz dwa w grupach dziewczęcych. Od pierwszego wyścigu nasze zawodniczki potwierdziły wysoką dyspozycję, natomiast trochę pechowo zaczęli chłopcy: Kacper i Dominik, notując falstart.

Drugi dzień to zdecydowana dominacja Kingi Brzóski mi. nad aktualną Mistrzynią Świata Wiktorią Lehmann. Kinga wygrała dwa z czterech wyścigów i awansowała na 1 pozycję. Bardzo dobrze żeglowała ubiegłoroczna medalistka OOM Karolina Błaszak, która równymi wyścigami w czołówce wskoczyła na 2 pozycję w kategori dziewcząt do 17 lat. W pierwszej 10 znajdowali się również Natalia Jabłońska oraz Mateusz Budzisz.

Ostatni dzień to potwierdzenie wysokich umiejętności Kingi i Karoliny. Odbył się jeden wyścig, przy bardzo niestabilnym wietrze. Dziewczyny czuły oddech rywalek na plecach, bowiem różnice punktowe wynosiły jedynie 1-2 punkty. Obie wykazały się „twardą głową”-Kinga wygała ze zdecydowaną przewagą co zagwarantowało jej złoty medal, natomiast Karolina przypłynęła na pewnym 4 miejscu i przypieczętowała tym samym srebro. Ponadto w niedziele bardzo dobrze zaprezentowali się Mateusz Budzisz oraz Kacper Stanisławski. Chłopcy wskoczyli na 6 miejsca w swoich kategoriach wiekowych, mimo że warunki wiatrowe zdecydowanie nie były tymi „ulubionymi”.

Gratulacje należą się dla wszystkich zawodników za duże zaanagażowanie od początku do końca regat. To dzięki wszystkim Wam, MKŻ Arka Gdynia znalazła się na 3 miejscu w klasyfikacji klubów z całej Polski! Ponadto wojewódzwo Pomorskie pewnie zwyciężyło w klasyfikacji województw, a na to również złożyła się Wasza praca. Jestem z Was wszystkich bardzo dumny :-)