Lipiec bez chwili wytchnienia

Laser Rafał Milczarczyk, 04/08/2016

Mija już miesiąc od ostatniej aktualizacji o działalności naszych najstarszych klubowiczów i to bynajminej nie dlatego, że nic się nie działo, a wręcz przeciwnie!

Tuż po zakończeniu roku szkolnego wyruszyliśmy na Puchar Europy rozgrywany w niemieckim Warnemunde, koło Rostocku. Czterodniowe regaty poprzedziliśmy dwoma treningami. Warunki przez cały tydzień były doskonałe, a wszyscy nasi zawodnicy bardzo dobrze odnajdywali się w pełnomorskich warunkach. Natalia Jabłońska omsknęła się o medal zajmując ostatecznie 5 lokatę w klasyfikacji dziewcząt. Szczegółowe wyniki na www.warnemuender-woche.com.

Tuż po powrocie udaliśmy się na zgrupowanie Akademii PZŻ lasera 4,7 organizowane w Pucku, gdzie uczestniczylismy w treningach z najlepszymi zawodnikami z Polski. Równolegle na miejscu w Gdyni do kolejnych regat przygotowali się pozostali.

Od 12 do 14 lipca uczestniczyliśmy w regatach o Puchar Miasta Gdyni rozgrywanego w ramach Gdynia Sailing Days. Po raz pierszy od dłuższego czasu organizatorom udało się rozegrać komplet zaplanowanych wyscigów, choć kosztowało to zawodników sporo wysiłku (wystarczy, że wspomnę o 8 godzinach spędzonych na wodzie drugiego dnia regat). Należy podkreślić dobry wynik Dominika Wojtoniak, który startował w olimpijskiej klasie laser standard i zajął 19 miejsce w grupie 60 zawodników. Ponadto doskonale żeglowały nasze dziewczyny zdobywając 2 pierwsze lokaty w klasyfikacji do lat 15! 1 miejsce zajęła Kinga Brzóska, a 2 Natalia Jabłońska. Natomiast chłopcy Mateusz Budzisz oraz Konrad Chwalczewski wywalczyli odpowiednio 15 i 20 miejsce. Wyniki pozostaych na stronie www.gdyniasailingdays.pl

Podczas gdy część zawodników wychachała po zakończeniu regat na kolejne zgrupowanie Akademii PZŻ lasera 4,7 do Pucka. Natalia Jabłońska i Filip Ciszkiewicz reprezentowali nasz klub w Mistrzostwach Polski w sprincie w klasach olimpijskich. Filip okazał się bezkonkurencyjny i zdobył tytuł Mistrza Polski, natomiast Natalia znakomicie poradziła sobie w rywalizacji z seniorkami zdobywając 3 miejsce w klasyfikacji młodzieżowców (do lat 20).

W dniach 23-26 lipca odbyło się zgrupowanie dochodzące w klubie, po którym wyruszyliśmy do niemieckiej Kilonii w której aktualnie przebywamy rywalizując w Mistrzostwach Świata lasera 4,7. Pozostali zawodnicy przygotowują się pod okiem Komandora do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, a Kacper Stanisławski trenuje w Górkach Zachodnich z Kadrą Polski lasera radiala przed wyjazdem na Mistrzostwa Europy w Talinie, które rozpoczną się na początku sierpnia. Dzieje się oj dzieje :-)