Mistrzostwa Polski Seniorów

Laser Patryk Lutomski, 27/09/2016

Tegoroczne Mistrzostwa Polski w olimpijskim laserze zakończyliśmy wielkim sukcesem. Filip Ciszkiewicz reprezentant MKŻ ARKA Gdynia zdobył 3 medale: złoto w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, złoto w Akademickich Mistrzostwach Polski oraz srebro w Mistrzostwach Polski Seniorów. Filip ustąpił jedynie Kacprowi Ziemińskiemu, który reprezentował Polskę w Rio na Igrzyskach Olimpijskich. Tym oto akcentem Filip rozpoczyna swoją seniorską karierę w olimpijskim laserze.

W stawce profesjonalnych żeglarzy również dobrze zaprezentowali się pozostali zawodnicy MKŻ Arka Gdynia Wojtek Zemke (9 miejsce) i Dominik Wojtoniak (25 miejsce). Wojtek miał dużą szansę na wyższą pozycję w regatach, gdyby nie awaria steru w pierwszym wyścigu regat. Natomiast Dominik zaliczył w trakcie regat wyścig życia zajmując 6 miejsce. Gratulacje dla naszej reprezentacji :D


Organizatorom udało się rozegrać komplet wyścigów flotowych oraz wyścig medalowy. Większość wyścigów flotowych rozegrała się  w warunkach silnego wiatru i dosyć dużego zafalowania, co było prawdziwym testem przygotowania fizycznego dla naszych zawodników. Natomiast wyścig medalowy odbył się przy bardzo słabym i zmiennym wietrze, gdzie nasi zawodnicy również pokazali klasę.

Przed nami jeszcze Mistrzostwa Okręgu Pomorskiego w najbliższy weekend 1-2.10.2016r. i zaczynamy przygotowania do kolejnego sezonu.


Dziękujemy firmie FA Engineered Nutrition za wsparcie podczas Mistrzostw Polski!