Mistrzostwa Świata laser 4,7

Laser Rafał Milczarczyk, 09/08/2016

Wczoraj wróciliśmy z Mistrzostw Świata lasera 4,7 rozgrywanych w niemieckim Kielu, podczas których nasz klub reprezentowali: Natalia Jabłońska, Kinga Brzóska, Kinga Gawlińska, Karolina Błaszak, Natalia Bazylko i Mateusz Budzisz.

Przyjechaliśmy 3 dni przed pierwszym startem, żeby przetestować akwen i przyzwyczaić się do panujących warunków. Po dwóch dniach treningów przystąpiliśmy do pomiarów sprzętu, podczas których musieliśmy przeprowadzić drobne korekty w mieczu Natalii oraz wymienić płetwę sterową Karoliny. W między czasie odbyliśmy krótką wizytę w centrum miasta oraz spacer po malowniczych klifach Zatoki Kilońskiej.

3 dzień to wyścig próbny i uroczyste otwarcie regat. Dało się odczuć, że regaty nie będą łatwe, na starcie stawiło się bowiem 400 najlepszych zawodników na świecie, a prognozy na całe regaty zapowiadły się deszczowo oraz silnowiatrowo. Tak też się stało- poza pierwszym dniem regat, w którym nie rozegrano żadnego biegu organizatorzy przeprowadzili komplet wyścigów przy średniej sile wiatru 4B.

Przez 3 dni ścigaligaliśmy się o awans do jak najlepszej grupy finałowej (u dziewcząt srebrna i złota, u chłopców szmargnowa, brązowa, srebrna i złota). Zabrakło trochę szczęścia i Karolina Błaszak, Natalia Jabłońska oraz Kinga Brzóska o włos minęły się z kwalifikacją do grupy złotej. Podobnie Mateusz Budzisz, któremu zabrakło kilka miejsc do finałowej grupy srebrnej. Wyniki końcowe można znaleźć na http://laserworldskiel2016.com .

Chciałbym pogratulować wszystkim zawodnikom za walkę i zaangażowanie. Regaty nie należały do łatwych, tym bardziej że był to pierwszy start w tego typu imprezie żeglarskiej. Stawka byla bardzo mocna, więc należy docenić zajęte pozycję naszych zawodników. Zebrane doświadczenie na pewno zaprocentuje w przyszłości!

Należy również pogratulować, naszej koleżance z Poznania Wiktorii Lehmann, która zajęła 1 miejsce w klasyfikacji dziewcząt U16.

Tym czasem za dwa dni zaczynamy zgrupowanie w Pucku, podczas którego będziemy przygotowywać się do najważniejszej imprezy sezonu w klasie laser 4,7, czyli Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, rozpoczynającej się 18 sierpnia.