Zgrupowanie kadrowe na koniec wakacji

Laser Rafał Milczarczyk, 01/09/2016

W ostatnim tygodniu sierpnia 7 członków naszego klubu uczestniczyło w zgrupowaniu Akademii PZŻ w Górkach Zachodnich. Dla części zawodników było to zgrupowanie adaptacyjne do startu na większym żeglu „radialu”, w którym Mistrzostwa Polski rozegrane zostaną w 3 tygodniu sierpnia. Natalie i Mateusz ciężko pracowali przez całe zgrupowanie i pokazali że mogą już z powodzeniem rywalizować na metr większym żaglu.

Ponadto w akcji szkoleniowej uczestniły nasze najmłodsze zawodniczki: Kinga, Hania i Natalia. O ile Kinga ma już za sobą pierwszy sezon i medal Mistrzostw Polski z tego roku o tyle Hania i Natalia stawiają pierwsze kroki w klasie laser 4,7. Trzeba powiedzieć, że możemy bardzo optymistycznie patrzeć w przyszłość, ponieważ dziewczyny radziły sobie znakomicie nawet w ciężkich warunkach wietrznych.

Poza pływaniem podczas zgrupowania spędziliśmy dużo czasu na treningu motorycznym z polską olimpijką z Londynu Anią Weinzieher. Ponadto odybliśmy warsztaty z psychologiem PZŻ Mileną Lachowicz oraz wykład z jednym z czołowych zawodników olimpijskiego lasera standarda Filipem Ciszkiewiczem (członkiem MKŻ Arka), który dzielił się swoim doświadczeniem z młodszymi kolegami i koleżankami.